KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14103094
*
nr 1410 3094
Toralf Jergill
(1900-1995), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 60x48 cm, yttermått inklusive ram: 73x62 cm
Toralf (Torleif) Jergill, svensk bildkonstnär född 1900, död 1995.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 augusti 2021
kl 19:19:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/8 11:25:47
1
300 kr
8/8 18:23:18
2
350 kr
9/8 18:30:37
3
Vinnande bud
9/8 19:14:35
2
450 kr
9/8 19:14:35
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Toralf Jergill
Toralf (Torleif) Jergill, svensk bildkonstnär född 1900, död 1995.
Läs mer om Toralf Jergill
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben sverige toralf jergill
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Toralf Jergill
Toralf (Torleif) Jergill, svensk bildkonstnär född 1900, död 1995.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Toralf Jergill
nr 1410 3094
Toralf Jergill
(1900-1995), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 60x48 cm, yttermått inklusive ram: 73x62 cm
Toralf (Torleif) Jergill, svensk bildkonstnär född 1900, död 1995.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 augusti 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/8 11:25:47 | 1 | 300 kr |
8/8 18:23:18 | 2 | 350 kr |
9/8 18:30:37 | 3 | Vinnande bud |
9/8 19:14:35 | 2 | 450 kr |
9/8 19:14:35 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Toralf Jergill
Toralf (Torleif) Jergill, svensk bildkonstnär född 1900, död 1995.Läs mer om Toralf Jergill
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben sverige toralf jergill
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19